Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. V hlavním štábu Fénixova řádu

28. 10. 2014
 
Už to byly dva dny, co byl Harry přiveden na ústředí Fénixova řádu po tom, co na něho a Dudleyho zaútočili mozkomorové. A osm dní uplynulo od chvíle, kdy se dozvěděl pravdu o sobě. Kdy zjistil, že není Harry Potter, ale Damien Riddle, Voldemortův syn.

Nicolle, která jako jediná nebyla pod dohledem dospělých, si vzala od Harryho jednu lahvičku s lektvarem a slíbila, že navštíví Nevilla, aby ověřili, že i on je skutečně jedním z unesených dětí. Harry už o ní několik dní neslyšel, domluvili se totiž, že bude lepší, pokud nebudou v kontaktu.

Luna se vrátila domů, kde si opět nasadila svou masku trochu bláznivé dívky. Nechtěli vzbudit podezření, ne dokud nebudou všichni a nedohodnou se co dělat dál.

„Harry.“ Ozvalo se za ním a Harry sebou trhnul.

„Hermiono.“ Otočil se ke svojí kamarádce. „Co tu děláte?“ Zeptal se, když si všimnul, že Hermiona není sama. Ron i Ginny stáli hned za ní.

„Zase začíná další porada, a tak nás vyhodili. Fred a George šli do svého pokoje. Myslím, že chtějí testovat nějaké nové výrobky.“ Vysvětlil Ron.

„Takže co si nám chtěl říct?“ Zeptala se Ginny. Harry totiž už včera svým přátelům naznačil, že s nimi chce o něčem mluvit.

Harry se zhluboka nadechl. Jen doufal, že Nicolliny informace byly správné a skutečně všichni tři jeho přátelé patří k uneseným dětem.

„První potřebuji, abyste mi dali pár kapek krve.“ Oznámil svým přátelům a ignoroval jejich udivené výrazy. Vytáhl ze svého kufru tři lahvičky s lektvarem a podíval se na své přátele. „Věříte mi?“

„Samozřejmě.“ Nezaváhala Hermiona a Ginny s Ronem přikývli.

„Pak potřebuji, aby každý z vás dal pár kapek krve do tohoto lektvaru.“ Řekl Harry a rozdal jim lahvičky.

„To je lektvar totožnosti.“ Konstatovala Hermiona překvapeně, když si lahvičku prohlédla.

„Ano.“ Přikývl Harry. Nebyl překvapen, že Hermiona lektvar poznala. Přece jen nebyla bezdůvodně označována za nejjasnější čarodějku jejich generace. „Prostě tam přidejte pět kapek svojí krve. Prosím.“

Ginny jako první otevřela lahvičku a nožem, který jí Harry podal, si píchla do špičky prstu a nechala do lektvaru spadnout pět kapek svojí krve. Ron a Hermiona jí napodobili.

„Dobře. Proč chceš použít lektvar totožnosti?“ Zeptala se Hermiona, když zavřela lahvičku a jemně jí proštěrkala, aby se krev smíchala s lektvarem.

„Uvidíš. Prostě mi věř.“ Řekl Harry a podal každému z nich kousek pergamenu. Stejně jako předtím reagovala Ginny jako první a vylila obsah lahvičky na pergamen. Než ji Ron s Hermionou stihli napodobit, ozvalo se její překvapené vyjeknutí. Všichni tři se k ní okamžitě obrátili a Ron vypáčil své 'sestře' pergamen z ruky.

„Anastazia Camille Prewettová, rodiče: Gideon Prewett a Camille Prewettová, rozená Cooperová.“ Četl a v očích se mu zračila nevěřícnost.

„Jak je to možné?“ Otočil se na Harryho, ale dřív než mohl Harry odpovědět, zazněl šokovaný povzdech od Hermiony. Dívka zírala na pergamen ležící před sebou. Ron se natáhl po jejím pergamenu, ale Hermiona byla rychlejší a sebrala ho ze stolu dřív.

„Hej.“ Protestoval Ron. „Co se tam píše?“

„Podle toho jsem Sophia Felicitas Lestrangeová, dcera Rabastana Lestrangea a Felicitas Lestrangeové, rozené Moonové.“ Oznámila Hermiona a s očekáváním se otočila na Harryho, aby jí to vysvětlil.

„Lestrangeová?“ Opakoval Ron nevěřícně. „Ale ti jsou v Azkabanu.“

Hermiona po jeho sdělení trochu zbledla, ale nadále vyčkávala až jim to Harry vysvětlí. Harry proto pobídl Rona, který trochu váhavě vylil obsah své lahvičky na poslední kousek pergamenu.

„Daniel Fabian Prewett, rodiče: Fabian Prewett a Victoria Prewettová, rozená Cooperová.“ Přečetl, co se objevilo na pergamenu. Všichni se s očekáváním otočili k Harrymu, který si povzdychl a začal vysvětlovat.


„Takže Brumbál se nás bál a nařídil náš únos, aby nás mohl dát do rodin, kde nás bude mít pod dohledem.“ Shrnul Harryho vyprávění po půlhodině Ron.

„Tak nějak.“ Přikývl Harry.

„A ve skutečnosti tedy nejsem Ron Weasley, ale Daniel Prewett, takže máma a táta jsou ve skutečnosti moje teta a strýc.“ Pokračoval Ron. Harry znovu přikývl. Pak se mezi nimi rozhostilo ticho.

„Takže vlastně nejsem mudlorozená.“ Ozvala se zničehonic Hermiona.

„No, to asi ne. Lestrangeovi jsou kouzelnická rodina.“ Řekl Ron.

„Proč jsou v Azkabanu?“ Zajímal se Harry.

„Jsou to smrtijedi.“ Ozvala se Ginny. „No přinejmenším Rabastan Lestrange. On, jeho bratr a švagrová byli posláni do Azkabanu za podporu Vy-víte-koho. Myslím, že na někoho zaútočili.“

„To je pravda. Ale o Felicitas Lestrangeové jsem nikdy neslyšel.“ Přidal se Ron.

„Možná není smrtijedka.“ Řekla Hermiona nadějně.

„Je to možné, nebo jí to přinejmenším nebylo dokázáno.“ Dodal Harry a v pokoji zase nastalo ticho.

Najednou se Ginny pleskla přes čelo. „Stále si nám neřekl, kdo jsou tvoji rodiče.“ Otočila se na Harryho s očekáváním. Harry šáhl do svého kufru a vytáhl pergamen s jeho pravým jménem a jmény jeho rodičů. S nečitelným výrazem ho Ginny podal.

„Damien Salazar Riddle, rodiče: Tom Marvolo Riddle a Theresa Riddleová, rozená Snapeová.“ Přečetla Ginny a šokovaně se na Harryho podívala. „Tvůj otec je Ty-víš-kdo?“

„Cože?“ Nechápal Ron.

„Tom Marvolo Riddle je pravé jméno Ty-víš-koho, Rone. Snad sis nemyslel, že ho rodiče pojmenovali Voldemort, ne?“ Podle Ronova výrazu však Hermioně bylo jasné, že si to skutečně myslel.

„Takže Voldemort je tvůj otec?“ Otočila se Hermiona k Harrymu. Ten přikývl.

„Nevěděla jsem, že Ty-víš-kdo má manželku?“ Ozvala se Ginny. „Theresa Snapeová, myslíte, že má něco společného se Snapem?“

„Pokud jo, tak je Nicolle mojí příbuznou.“ Řekl Harry.

„To je ta holka, co utekla z Azkabanu?“ Zajímal se Ron.

„Jo. A podle krevních testů je její skutečné jméno Annie Snapeová a Snape je její otec.“

„Chudák.“ Politoval ji Ron.

„Hm, Rone? Tady Harry je synem Ty-víš-koho.“ Upozornila ho Ginny.

„Pravda.“ Souhlasil Ron. „Taky tě lituji, kamaráde.“

„Harry.“ Přerušila je Hermiona. „Říkal jsi, že bylo uneseno sedm dětí. Kdo jsou ti ostatní?“

„No, kromě nás a Nicolle ještě Luna a podle Nicolliných informací Neville.“

„Luna? Myslíš Lunu Láskordovou?“ Zajímala se Ginny.

„Jo, znáš ji?“

„Bydlí kousek od nás.“ Přikývla Ginny. „Kdo jsou její rodiče?“

„Malfoyovi.“

„Cože?“ Vykřikl Ron. I on totiž dívku od pohledu znal.

„Jo. Podle všeho je Cassiopeia Malfoyová, Dracova mladší sestra.“

„A Neville?“ Chtěla vědět Hermiona.

„Nevím. Nicolle tvrdí, že je posledním z nás. No, u vás se nespletla. Ale nemám tušení, kdo by Neville měl být doopravdy.“ Pokrčil Harry rameny.

„Dobře. Takže, že se stane teď?“ Zajímal se Ron.

„Teď bychom se měli rozhodnout, co dál?“ Řekl Harry s dábelským úsměvem. On už se rozhodl před týdnem, že nebude nadále Brumbálovou loutkou.

***

Neville Longbottom nevěřícně koukal na pergamen, který ho označoval jako Alexandra Rodolphuse Lestrangea, syna Rodolphuse Lestrangea a Bellatrix Lestrangeové, rozené Blackové.

Nechápal, jak se mohlo stát, že lidé, kteří mohli za to, že jeho rodiče Alice a Frank Longbottomovi byli trvale hospitalizováni u Sv. Munga, byli jeho pravými rodiči. Věděl ale, že lektvar totožnosti nelze obelhat.

Neville vzhlédl od kousku pergamenu ve svých rukou a pohlédl na dívku, která mu lektvar donesla. „Dobře. Poslouchám.“
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Miriel, 1. 1. 2015 23:15)

„Jo. A podle krevních testů je její skutečné jméno Annie Snapeová a Snape je její otec.“

„Chudák.“ Politoval ji Ron.

„Hm, Rone? Tady Harry je synem Ty-víš-koho.“ Upozornila ho Ginny.

„Pravda.“ Souhlasil Ron. „Taky tě lituji, kamaráde.“

Tak tohle mě dostalo :D

inkognito-hp.blog.cz

(Rézi, 13. 11. 2014 22:24)

Ach jo! :( Tvoje povídky jsou jako droga jako moje osobní značka heroinu... :DD Dobře, tohle bylo trochu mimo fandom, ale nevadí :D obě povídky jsou krásné, možná mě trochu víc baví zakladatelé svým neobvyklým dějem, ale tohle je taky moc krásný :3 :D